E-recepta? To proste!

Krok 1.
Akceptacja regulaminu.
Krok 2.
Wypełnienie formularza medycznego.

Krok 3.
Opłacenie honorarium za e-receptę.
Krok 4.
Wysłanie e-recepty przez lekarza.
E-recepta
W przewlekłych chorobach neurologicznych o stabilnym przebiegu pacjent zazwyczaj nie wymaga częstych wizyt lekarskich, a jedynie kontynuacji leczenia farmakologicznego. Czyli po prostu potrzebuje recepty. Tu z pomocą przychodzi usługa e-recepta. Nie wychodząc z domu pacjent otrzymuje od neurologa e-receptę. Recepta wystawiona jest zgodnie z obowiązującymi zasadami (w tym z zachowaniem przysługujących pacjentowi zniżek).
Jak zamówić taką receptę? Wystarczy zaakceptować regulamin, wypełnić formularz – w przypadku usługi pierwszy raz zamawianej bardziej szczegółowo, a w przypadku kolejnej usługi w sposób uproszczony. E-recepta zostanie wystawiona niezwłocznie i przesłana pacjentowi.
Zamów e-receptę
Korzyści z e-recepty:
niższa cena w porównaniu do klasycznej wizyty i e-wizyty
oszczędność czasu
brak konieczności wychodzenia z domu
idealna dla przewlekle i obłożnie chorych
Czy usługa e-recepta zastępuje klasyczną konsultację lekarską?
Oczywiście nie zastępuje. Jest to jedynie sposób zapewnienia pacjentowi kontynuacji leczenia. Taka forma pozyskania recepty jest w szczególności przydatna dla chorych na przewlekłe, stabilnie przebiegające choroby neurologiczne, jak dla przykładu padaczka czy choroba Parkinsona. Pacjent powinien okresowo podlegać zbadaniu przez specjalistę neurologa w ramach klasycznej wizyty w gabinecie lub przynajmniej podczas wideokonsultacji w formie e-wizyty. W przypadku przewlekłych, stabilnych chorób, takie konsultacje mogą odbywać się stosunkowo rzadko – np. raz lub dwa razy w roku. Konieczną ciągłość leczenia może w tej sytuacji zapewnić pozyskanie recept za pomocą usługi e-recepta. Pacjent po wypełnieniu formularza medycznego otrzyma e-recepty zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami. Wypełniając formularz chory powinien w szczególności zaakcentować zmiany w stanie zdrowia jakie zaszły od czasu ostatniego kontaktu z lekarzem neurologiem. Jeśli zmiany te wzbudzą niepokój specjalisty zaproponuje on wówczas klasyczną wizytę w gabinecie lub e-wizytę. W pozostałych przypadkach po prostu przepisze potrzebne recepty.
